Kljaci - Proslavljen blagdan zaštitnika župe sv. Ilije u Kljacima

svilija2015Vjernici župe sv. Ilije svečano su proslavili dan svojega zaštitnika i zagovornika - sv. Iliju. Velika vrućina nije spriječila župljane kao i mnoge prijatelje iz daljih mjesta i vjernike iz susjednih župa da u velikom broju pohode i molitvom se preporuče zagovoru sv. Ilije.

Jutarnja svečanost započela je procesijom s kipom našeg zagovornika te nastavljena sv. Misom koju je uz koncelebraciju devetorice svećenika predvodio i propovijedao fra Ivan Lukač župni vikar u Kninu. U nadahnutoj propovijedi fra Ivan je naglasio važnost našeg životnog opredjeljenja za Boga, temeljnog i iskrenog opredjeljenja koje odbacuje svako zlo upravo onako kako je to živio i svjedočio sv. Ilija. Hvala fra Ivanu na poticajnim riječima

Hvala zboru na prelijepom pjevanju.

Večernju sv. Misu slavio je domaći župnik fra Ilija Mikulić.
Nakon večernje sv. Mise upriličen je program smotre folklora "Ilidanska večer" u organizaciji jednog od domaćih KUD-ova " Sv. Ilija" Lijepim nastupima prikazane su izvedbe iz raznih krajeva naše domovine.

Neka zagovor sv. Ilije bdije nad našom župom, narodom i domovinom Hrvatskom.