Kljaci - Prva sveta pričest 2015

pricest2015U nedjelju 17. 05. 2015. župa sv. Ilije proslavila je veliki i sveti događaj prve svete Pričesti. Troje prvopričesnika je s velikim brojem vjernika prisutnih na sv. Misi u zajedništvu, molitvi i pjesmi doživjelo prisutnost Božju i snagu ljubavi svojih bližnjih prije svega obitelji, rodbine, prijatelja i čitave župne zajednice.
Prvopričesnici su svojim nastupima kroz uvodni pozdrav,čitanje Misnih čitanja,paljenja svijeća, recitacijama,zahvalnom završnom riječju pokazali svoju radost i djetinju iskrenost zbog velikog i svetog događaja i potaknuli sve nas prisutne da jasno vidimo i osjetimo što je Krist mislio kad je rekao " Ako ne budete kao djeca..".
U pratnji svojih roditelja prvopričesnici su pristupili oltaru i prvi puta primili Tijelo Kristovo. Neka ih dobri Bog snagom nebeske hrane ispuni, čuva i prati u životu. Po zagovoru sv. Ilije, Gospe od Karmela i Hrvatskih mučenika neka Božji blagoslov bdije nad čitavom župom i hrvatskim narodom.
Dan prije prvopričesnici su prvi puta pristupili sakramentu sv. Ispovijedi.

Ovogodišnji prvopričesnici su:

1. Miro Buzov

2. Anamarija Miljak

3. Ante Perković