Hodočasnici iz Makarskog primorja posjetili crkvu Hrvatskih mučenika

154Hodočasnici iz Živogošća, Igrana i Drašnica zajedno sa svojim svećenicima fra Nediljkom Knezovićem i fra Antom Buljanom posjetili su našu župu sv. Ilije, razgledali te se pomolili i u crkvi Hrvatskih mučenika u u Čavoglavama. Nakon pozdrava fra Nediljka i fra Ante hodočasnicima se obratio župnik fra Ilija Mikulić kratko ih upoznavši sa samom župom, mjestom i crkvom koju su pohodili. Prisutne hodočasnike pozdravio je i naš Marko Perković Thompson. Nakon zajedničke molitve, fotografiranja i kasnije ugodnog razgovora hodočasnici su nastavili povratak u svoje župe. Hvala im na radosti zajedništva i na posjeti našoj župi.
Neka ih dobri Gospodin sve blagoslovi i čuva na životnim stazama.

Da podsjetimo, šibenski biskup mons. Ante Ivas prilikom blagoslova proglasio je crkvu " Hrvatskih mučenika" u Čavoglavama mjestom molitve za domovinu i zavjetnim Svetištem hrvatskog mučeništva.

145 164