Župa Kljaci - Događaj Prve Svete Pričesti

1Župa sv. Ilije u nedjelju je svečano proslavila događaj Prve Svete Pričesti. Devet prvopričesnika po prvi put su u svoju dušu primili Tijelo Kristovo. 

Taj veliki, svečani i sveti događaj djetinje srce naših prvopričesnika jako dobro razumije svojim srcem što su pokazali veselošću i sa svom svojom jednostavnošću radosnog i otvorenog srca. Roditelji, obitelji i svi prisutni vjernici svojim su prisustvom, podrškom i molitvom pratili dok su prvopričesnici čitanjem misnih tekstova, recitacijama pojedinačnim i zajedničkim nastupima svim srcem sudjelovali u svetoj Misi do onog veličanstvenog trenutka kada su prvi put primili Tijelo Kristovo. Slavlje u našoj crkvi završeno je zajedničkim fotografiranjem nakon sv. Mise. Neka Božji blagoslov, zagovor našeg sv. Ilije i Gospe od Karmela prati prvopričesnike, njihove obitelji, župu i naš narod u svakodnevnom životnom koraku. 

Ovogodišnji prvopričesnici su: 

1. PETRA BUZOV

2. ANTONIO ZAGORAC  

3. JOSIP ZAGORAC

4. DARIO BLAŽEVIĆ

5. ANTONIO BLAŽEVIĆ

6. IVICA MEŠIN

7. BEPO ŠARAN

8. ANTE GORETA

9. FILIP STRIKIĆ