U Čavoglavama je osnovana "Udruga vinara i vinogradara Čavoglava i prijatelja Čavoglava"

056U Čavoglavama je osnovana "Udruga vinara i vinogradara Čavoglava i prijatelja Čavoglava". Namjera udruge je višestruka kakvo želi bit i djelovanje. Osim proizvodnje i punjenja vina interes udruge je maslinarstvo, proizvodnja voća i povrća, kao i proizvodnja rakije i sokova od voća. Udruga kroz organizatorsku i savjetodavnu djelatnost te angažiranjem stručnih osoba želi unaprijediti rad i odnos prema zemlji i njenim plodovima kao i prema dragom Bogu koji nam je darovao ljepotu zemlje i obasipa nas blagoslovom i snagom te nas potiče da zahvalno obrađujemo zemlju i uživamo u plodovima vlastitog rada.
Za presjednika je izabran Smiljko Pauk, dopresjednik Mirko Bešlić, blagajnik Damir Jukić.
Udruga je svoj rad započela molitvom i zazivanjem Božjeg blagoslova koji je predvodio župnik fra Iija Mikulić koji je na spomendan sv. Vinka blagoslovio vinograde i polja u župi.