Ministranti naših župa na izletu kroz Cetinsku krajinu

izlet ministranataMinistranti župa sv. Ilije -Kljaci i sv. Marije-Gradac sa svojim župnicima fra Ilijom Mikulićem i fra Jozom Jukićem u subotu 16.11. išli su na izlet kroz Cetinsku krajinu. Prvo odredište bilo je svetište i samostan Čudotvorne Gospe Sinjske gdje nas je srdačno dočekao i ugostio gvardijan fra Petar Klapež. Nakon molitve pred Gospinom slikom župni vikar fra Antonio Mravak ministrante je kratko upoznao s poviješću Sinja i čudotvornošću Gospina zagovora prema svakome čovjeku koji se utječe njenom zagovoru kroz sva vremena. Gvardijan nas je nakon toga u blagovalištu samostana počastio sokovima,kolačima,kavom.... Nakon ugodnog druženja zahvalili smo našim domaćinima i zaputili se prema Otoku u župu sv. Luke. Župnik fra Miro Ančić proveo nas je kroz župu te nam u crkvi iznio mnogo lijepih,zanimljivih i korisnih informacija o mjestu i župi te o svećeničkom djelovanju fratara koji su uvijek bili zajedno s narodom. Kako vrijeme u ugodnom društvu brzo protječe tako se brzo približio kraj našem posjetu župi sv.Luke u Otoku. Izlet smo nastavili put Trilja gdj nas je čekao ručak kod "Blizanaca" prekrasnom restoranu uz rijeku Rudu gdje su nas otvorenog srca, punog stola i prijateljski dočekali vlasnici braća Krce. Posebnu zahvalnost dugujemo gradonačelniku Trilja gosp. Ivanu Šipiću na iskazanom gostoprimstvu i prijateljstvu. Nakon ručka uz igru, balote, balun...približilo se vrijeme povratka. Dobro raspoloženje nastavilo se u autubusu pjesmom do samog povratka. Hvala od srca svima koji su svojom dobrotom,ljubavlju, raspoloženjem i prijateljstvom omogućili lijep izlet a najveće hvala dragom Bogu na prekrasnom danu i daru dobrih ljudi koje nam šalje na naš životni put.