Zavjetno hodočašće "Marijanski zavjet za Domovinu" u Čavoglavama

marijanski zavjet3Zavjetno hodočašće branitelja i mladih: "Marijanski zavjet za Domovinu", koje prolazi svim većim marijanskim svetištima, od istoka do juga Hrvatske, jučer oko 20. sati iz pravca Vrlike stigli su u Čavoglave.

Hodočasnike ovog zavjeta srdačno su dočekali djeca s kreativnim porukama, župnik fra. Ilija Mikulić te mnogi mještani Čavoglava.

Tom prigodom fra. Ilija ih je odveo u razgledavanje crkve Hrvatskih mučenika u Čavoglavama, upoznao ih s mjestom molitve za Domovinu i općenito o našoj Župi sv. Ilije.

Hodočasnici su se od srca zahvalili fra. Iliji, gospođi Sandri Perković koja ih je ugostila i okrijepila večerom, a posebno djeci koja su ih razveselili svojim porukama podrške te svim mještanima Čavoglava.

Danas, nakon nedjeljne sv. Mise u Kljacima, hodočasnici nastavljaju svoj put  prema Lećevici kako bi i dalje širili zajednišvo, borili se za mir, pravdu i istinsku slobodu Hrvatske,  

Neka ih Gospa i dragi Bog čuvaju i prate u njihovom naumu, a mi ih pratimo u svojim mislima!