U Čavoglavama proslavljeno Stepinčevo

026Procesijom i svečanom sv. Misom po prvi put je u crkvi Hrvatskih mučenika u Čavoglavama proslavljeno Stepinčevo.
Relikvije blaženog kardinala Stepinca bile su izložene vjernicima na štovanje i ljubljenje. Ovaj posebni dan u našoj župi sv. Ilije proslavljen je zajedništvom, molitvom i pjesmom na slavu Božju po zagovoru blaženog kardinala Stepinca.

U nadahnutoj propovijedi fra Mate Gverić gvardijan samostana Gospe Visovačke naglasio je veličinu blaženog kardinala koji je kao istinska moralna vertikala ispunjen duhom Božijim bio svjetlo u teškim vremenima u povjesti našeg naroda.
Skladnim pjevanjem crkveni zbor uveličao je proslavu.

Po završetku sv. Mise vjernici su pristupili i obredu grličanja po zagovoru svetoga Blaža.
Neka naše zajedništvo i molitva koju smo uputili dobrom Bogu u crkvi Hrvatskih mučenika, proglašenim mjestom molitve za domovinu, bude plodonosna da po zagovoru blaženog kardinala Alojzija Stepinca budemo u našem narodu i svijetu dobri Kristovi svjedoci