STEPINČEVO U ČAVOGLAVAMA

Stepinčevo u ČavoglavamaHrvatski sveci i blaženici poticaj su svakome od nas da bi mogli nastojati poput njih u svom životu živjeti i svjedočiti ljubav prema Bogu, obitelji, domovini.

Blaženi kardinal Alojzije Stepinac svojom vjerom, postojanošću, i neprestanom odanošću prema Bogu i bližnjemu te ljubavi prema svom narodu kao i nesebičnom žrtvom i pomaganjem svakom čovjeku, uzor nam je i primjer za istinsko nasljedovanje.

U našoj župi sv. Ilije u crkvi Hrvatskih mučenika u Čavoglavama (nedjelja), 08. 02. u 11.30. sati proslavit ćemo procesijom i svečanom sv. Misom spomen na našeg velikog blaženika kardinala Stepinca čije će moći biti izložene na štovanje.

Procesiju i svečanu sv. Misu predvodi i propovijeda fra Mate Gverić, gvardijan franjevačkog samostana i svetišta Gospe Visovačke.