Župa sv. Ilije, Kljaci - Proslava Velikog četvrtka

v cetvrtak2014U župi sv. Ilije zajednica vjernika na Veliki četvrtak slavila je sv. Misu Večere Gospodnje. "Ovo činite meni na spomen..." riječi su Kristove na Posljednjoj večeri koju je blagovao sa svojim apostolima prije svoje svete muke. Mi smo danas Kristovi učenici koji se okupljaju oko oltara Božjega prinoseći molitvu sv. Mise prije svega zahvalni za sva dobročinstva, a i moleći za svoje potrebe i potrebe bližnjih želimo svjedočiti Kristovu ljubav prema svakom čovjeku. Na Veliki četvrtak Krist je ustanovio sakramente Euharistije i svečeničkog reda. 

U jutarnjim satima Velikog četvrtka svi svećenici su zajedno s našim o. biskupom Antom Ivasom slavili sv. Misu u šibenskoj katedrali preko koje je o. biskup posvetio ulje krštenja, krizme i bolesničkog pomazanja koje su svećenici kasnije ponijeli u svoje župe.

v cetvrtak2014 1