Započeli sanacijski radovi na župnoj crkvi sv. Ilije u Kljacima

002Postavljanjem skele na južnu stranu župne crkve sv. Ilije započeli su radovi na sanaciji štete koju izaziva vlaga u unutrašnjosti crkve.
Obijanjem fuga te zamjenom određenog broja muljikavog kamena koji je prilično propao i vrlo je porzan, zatim ponovno fugiranje za to predviđenim materijalima i kvalitetnijom izvedbom kao i preslagivanjem i pretresom krovne cigle nadamo se postić željeni učinak u sprječavanju vlažnosti.
Župljani su pozvani koliko je to moguće, ako i kad je moguće da bilo svojim radom, financijskim sudjelovanjem,doniranjem kamena sa starih kuća potrebnog za zamjenu propalog kamena kao i bilo kojim drugim osobnim ili zajedničkim sudjelovanjem pomognu ovaj vrlo važan zahvat na našoj župnoj crkvi.
Neka dobri Bog po zagovoru našeg zaštitnika sv. Ilije blagoslovi naš rad i nastojanje da započeti rad uspješno i dovršimo.