Održano 9. Martinje u Čavoglavama

Uz prisustvo župnika župe Sveti Ilija Kljaci, fra Ilije Mikulića 09.11.2013. u Čavoglavama je održano 9. Martinje (krštenje mladog vina). Ocijenjivalo se vino iz Čavoglava, Kljaka, Otavica i Siverića. Tokom dana uzeti su uzorci 20 vina uz prisustvo tročlane komisije koju su činili: Smiljko Pauk, Neven Pauk i Božo Matić-Šušić. Pobjednički susak i diplomu najboljeg vinara u 2013. godini osvojio je Neven Pauk. Drugo mjesto pripalo je Mirku Perkoviću - Struji, a treće načelniku općine Ružić Josipu Sučiću. Svi sa sortom merlot. Vina od kojih su se uzimali uzorci sastoje se od različitih sorti grožđa kao što su merlot, plavina, plavac mali, vranac, babić, sovinjon i lasin. 

O kavaliteti vina odlučivao je stručni žiri pod vodstvom enologa Anđelka Duvančića, Josipa Matića, Damira Jukića, Damira Jelića i Nevena Pauka. Cilj ove manifestacije je promdžba vina iz Petrova polja i okolice, njegovanja tradicije, druženje i educiranje vinara i vinogradara iz ovoga kraja. Kao rezultat devetogodišnjeg okupljanja za Martinje, sudionici su odlučili  osnovati Udrugu vinara i vinogradara Čavoglava i prijatelja Čavoglava u koju se odmah upisalo 22 člana. Osnivačka skupština i blagoslov vinograda održat će se u siječnju 2014. godine na Vincekovo, Sv. Vinko u Čavoglavama.