Veličanstvena proslava Dana domovinske zahvalnosti - Čavoglave 2013

Cavoglave031U životu kako pojedinca tako i zajednice postoje veliki svečani sveti dani koji ispunjaju srce i dušu posebnom radošću,ponosom i zahvalnošću. Takav dan proslavi smo i ove godine u ponedjeljak 05. 08.slaveći Dan domovinske zahvalnosti, Dan Pobjede i branitelja. U crkvi sv. Ilije u Kljacima dali smo slavu dragom Bogu sv. Misom za Domovinu,prvog hrvatskog presjednika dr. Franju Tuđmana i sve poginule i umrle hrvatske branitelje koju je predvodio don Vinko Puljić voditelj HKM u Siegenu, a nadahnutu i sadržajnu propovijed imao je don Ivo Šutalo voditelj svetišta Srca Isusova  u hercegovačkim Studencima. Sv.  Misu su još koncelebrirali fra Ivan Maletić župnik Miljevaca i drniški dekan, velečasni Ivo Topalović vojni kapelan u Zemuniku i vojni dekan, pater Mijo Nikić isusovavc profesor psihologije, salezijanac don Vitomir Zečević iz HKM Nunberg, don Hrvoje Dragun kapelan u župi Visoka-Split,domaći župnik fra Ilija Mikulić te četvorica svećenika iz Slovačke od kojih je jedan navijestio evanđelje na tečnom hrvatskom jeziku. Njih četvorica su bili na višednevnom hodočašću kroz Slovačku i Hrvatsku i završili su ga proslavom u našoj župi. 

Puni pozitivnih dojmova o našoj domovini i ljudima vratili su se u Slovačku odakle su se javili i srdačno zahvalili.Sv. Misi su nazočili vjernici kako iz naše župe tako i iz svih krajeva Hrvatske od Vukovara, Istre do Dubrovnika kao vjernici iz inozemstva. Poslije sv. Mise kod centralnog križa na groblju izmolili smo odrješenje za sve pokojne branitelje Slavlje svečanog dana nastavljeno je u Čavoglavama uz bogatstvo različitog programa i prijateljskih susreta, razgovora i slavlja. Hvala svim sudionicima programa koji su svojim dolaskom i nastupom uveličali ovaj veliki dan kao i svima onima koji su došli da bi svi skupa proslavili naš sveti dan ponosa i slave.Bilo je potrebna žrtva za doći i podnjeti sav teret i žegu dana. Hvala svima u užoj i široj organizaciji kao i svim onima koji na bilo koji način doprinose zajedništvu jer već godinama svojim tihim i ustrajnim radom svake godine čine sve da bi ovaj dan prošao u radosti i dostojanstveno. Svojim nas je dolaskom na poseban način blagoslovio i obradovao naš biskup šibenski msgr. Ante Ivas.Spektakularnim koncertom Marka Perkovića Thompsona,ženske klape Luna iz Kožina, Mate Bulića, Miroslava Škore te Slavonija benda i veličanstvenim vatrometom završeno je slavlje Dana domovinske zahvalnosti. Neka dobri Bog blagoslovi naše zajedništvo da vrijednosti koje slavimo znamo ustrajno živjeti i svjedočiti.

Župa sv. Ilije u Kljacima