Proslavljen blagdan Gospe od Karmela, suzaštitnice naše župe

 U nedjelju 14.07. proslavili smo suzaštitnicu naše župe Gospu od Karmela. Tradicionalno slavlje  blagdana naše suzaštitnice slavimo u nedjelju najbližu samom blagdanu koji je 16.07. Procesijom s Gospinim kipom koji su nosile djevojke Višnja Koprtla, 

Sara Goreta, Sandra Blažević i Martina Blažević te pjevanjem litanija i marijanskih pjesama vjernici su zahvaljivali Bogu za sva primljena dobročinstva po zagovoru Blažene Djevice. Svetu Misu predvodio je župnik fra Ilija naglasivši u propovijedi potrebu Marijine prisutnosti kako u osobnom tako i zajedničkom životu svakog vjernika, obitelji, čitave župe i cijelog naroda. Neka nas Gospin zagovor prati na svakom našem životnom koraku.
S puno žrtve i ljubavi kip naše Gospe od Karmela kao i više godina do sada prelijepo je ukrasila cvijećem i plaštem od zelenila Mara Samardžić.