Cvjetnica - Nedjeljna muka gospodnja

cvjetnica25.ožujak 2013.
Brojni vjernici okupili su se na proslavi Cvjetnice ili Nedjelje Muke Gospodnje u crkvi  sv. Ilije u Kljacima.
Cvjetnica je podsjetnik na Isusov svečani ulazak u Jeruzalem kad ga je narod dočekao s povicima ushićenja, a netom poslije i osudio s povicima mržnje.
-Cvjetnica je uvod u misterij Velikog tjedna-  rekao je u propovijedi župnik Kljaka Ilija Mikulić, a upravo je to vrijeme kad se čovjek  najintenzivnije zbližava s Bogom, nastojeći Mu zahvaliti za činjenicu da je postao čovjekom i ponio svoj križ. Isus je dao primjer svakom čovjeku,a u otajstvu Muke, Smrti i Uskrsnuća ostavio svjetlost i nadu za život vječni, kazao je fra Ilija pozvavši vjernike na   što brojnije sudjelovanje u obredima Velikog tjedna.
Na početku euharistije blagoslovljene su i maslinove grančice, simbol mira u obiteljima, a vjernici su imali priliku u tjednu ranije pristupiti i sakramentu svete ispovijedi da bi što dostojnije dočekali blagdan Uskrsa.